Drop-in mindfulness

Drop-in mindfulness i Lisbjerg gl. Præstegård

– En stille stund til ro og nærvær


Kontakt mig for info om dato
for næste Drop-in mindfulness

Mange af os har en hverdag, hvor tankerne farer afsted og vi konstant er på vej til det næste – hvad enten det er i den fysiske verden i en travl hverdag eller mentalt i tankestrømmen om alt det vi skal nå og der skal eller kan ske.

Drop-in mindfulness giver dig mulighed for at trykke på pauseknappen – slippe dagen for en stund – at geare ned og lande blødt og nænsomt i kroppen – en blid overgang fra en travl hverdag til en aften i efterklang af mindfulness sessionen.

I løbet af timen guider jeg dig gennem enkle mindfulness øvelser, meditationer og afspænding – både liggende, siddende og stående. Vi vender opmærksomheden venligt og nysgerrigt mod kroppen, åndedrættet og det, der er lige nu.

Øvelserne er enkle og tilrettelagt, så alle kan være med – uanset alder og erfaring med meditation og mindfulness.

Som deltager får du også adgang til mine indtalte guidede meditationer, som du kan lytte til efterfølgende. Det giver dig mulighed for selv at skabe mentale pauser i hverdagen, når du har brug for det.

Intentionen med Drop-in mindfulness er at skabe et rum, hvor vi får mulighed for at koble fra og give os selv et frikvarter med venlig og nærværende opmærksomhed.

Prisen er inklusiv adgang til indtalte guidede mindfulness meditationer.

Eller sikr dig en plads ved at indbetale 100 kr.
MobilePay 24123

Drop-in Mindfulness – praktisk information:

  • Hav gerne tøj på, der er behageligt at bevæge dig i og varme sokker
  • Jeg har underlag, tæpper og puder, men ønsker du at bruge dit eget grej, er du velkommen til at medbringe det
  • Tilmelding er ikke nødvendig, du dukker blot op senest kl. 16.55 – så vi kan starte til tiden.
    Da der er plads til max 10 deltagere, kan du sikre dig en plads ved at indbetale 100 kr. på MobilePay: 24123

Har du spørgsmål omkring Drop-in mindfulness, er du velkommen til at sende en mail eller ringe til mig på 51 21 15 25

 

Jeg glæder mig til at møde dig!

 

Du kan læse mere om min baggrund her

Du kan læse om andre mindfulness kurser her

Læs om hvad mindfulness er

Læs om hvad MBSR – Mindfulness Baseret Stress Reduktion er

Eller sikr dig en plads ved at indbetale 100 kr.
MobilePay 24123

Eller sikr dig en plads ved at indbetale 100 kr.
MobilePay 24123

Tilmeld dig nyhedsbrev

Få ugentlig inspiration til mindfulness i din hverdag
i 4 uger 
+ en gratis guidet meditation.

Tusind tak for din tilmelding.

Du er næsten tilmeldt meditationskurset

Du er nu tilmeldt kurset